Поставеният под номер 8 в основната схема Томи Робредо допусна разочароваща загуба на страта на кампанията си на международния тенис турнир в Стокхолм с общ награден фонд 600 000 евро.

В среща от първия кръг на надпреварата испанецът бе изненадан неприятно от квалификанта Иван Додиг (Хър) и в крайна сметка отстъпи с 0:2 сета, в отделните части 3/6, 2/6.

Най-голямото оръжие на 25-годишния хърватин в днешния двубой бе перфектният му начален удар, вследствие на което Додиг спечели впечатляващите 90 % от разигран първи начален удар и не остави много шансове на своя съперник за някакъв пробив в сервис геймовете му.

В същото време “черната серия” за испанците продължи и Фелисиано Лопес, който бе категорично надигран от Флориан Майер (Гер) с 6/2, 6/2 само за 56 минути игра.

В четвъртък най-вероятно своето участие в надпреварата ще стартира и световният номер 2 Роджър Федерер, който след десет годишна пауза отново ще зарадва публиката в Стокхолм.