В интересен мач Шалке и Щутгарт завършиха наравно 2:2. Точката не свърши работа и на двата тима, които не можаха да се измъкнат от дъното на класирането в Германия, където сензационно се намират.

Мачът се игра на новата тревна настилка на Фелтинс Арена, която бе поставена през седмицата. В Гелзенкирхен валеше силен дъжд, но покривът на стадиона бе спуснат и така всички бяха на сухо.

Без вратарите. Щутгарт започна много силно и на три пъти можеше да поведе. Марика на два пъти и веднъж Кузмановски обаче направиха пропуски в решителния момент. Все пак след хубава триходова акция в 15-ата минута Гебхард даде заслужена преднина – 0:1, при което подредбата на отбраната на Шалке изглеждаше трагично.

Щутгарт продължиха да натискат и стигнаха до втори гол. Напълно несправедливо обаче страничният съдия вдигна засада и попадението на Таски бе отменено. Малко по-късно, в 29-ата минута, Еду изравни, вкарвайки красив гол от воле след вдигане на Хурадо – 1:1.

Шалке започна по-активно втората част, но отново първо Майер се наложи да спасява положението при шут на Марика. В 59-ата минута Раул пък направи невероятен пропуск като от два метра не можа да уцели вратата.

Мачът бе отворен и двата отбора търсеха победата. Късметът се усмихна в тази фаза на гостите - бърза контраатака попари за втори път пълните трибуни, когато в 74-ата минута токущо влезлият в игра Харник вкара втория гол  за Щутгарт – 1:2.

Най-сорният момента в мача дойде десетина минути преди края. От пряк свободен удар бе центрирано в наказателното поле и тогава съдията наду свирката – Таски бе задържал играч на Шалке. Дузпа. Клаас-Ян Хунтелаар не остави шансове на вратаря Улрайх – 2:2 в 80-ата минута, вкарвайки петия си гол в Бундеслигата.

След поредния си неуспех през идната седмица двата отбора ще търсят компенсация в евротурнирите.