С гол в последната минута Борусия Дортмунд победи като гост Кьолн с 2:1. В края на мача се разиграха интересни сцени.

В 82-ата минута Подолски изравни резултата, след като рано гостите бяха повели. В началото на добавеното време нападателят на Кьолн се заяде с турския футболист на Борусия Дортмунд Шахин.

Двамата се изправиха един срещу друг преди дни, когато в евроквалификация Германия разби Турция с 3:0. Сега Подолски мина покрай противника и му размаха три пръста в знак на победата.

При атаката на Дортмунд обаче в 91-ата минута топката попадна точно в Шахин, който отблизо я прати в мрежата – 2:1.

Изнервен от драматичната загуба Подолски тегли шут на турчина, който изкуфя за гола пред него. Намесата на останалите играчи прекрати скандала.

После Подолски причака Шахин в тунела. Не за да го бие, а за да се извини. Беснеещи фенове на Кьолн пък счупиха с камък стъкло на автобуса на гостите.

А с новата си победа Борусия Дортмунд се изкачи на първо място в Германия. Останалите мачове предстоят през уикенда.