Първо гол, после шок. Мирослав Клозе напусна контузен терена в Казахстан. Първите съмнения са за разкъсани мускулни влакна в лявото бедро.

В 48-ата минута нападателят вкара първия гол за победата на Германия с 3:0. Седем минути след това вече бе на пейката.

„Исках да задмина противник в едно единоборство, но той малко ме затисна. Мускулът поддаде и бе по-добре да напусна. Дано скоро се оправя”, коментира голмайсторът след мача.

„Лекарите ни веднага започнаха с рехабилитацията му. Вече информирахме и Байерн Мюнхен”, обяви треньорът Йоахим Льов.

С 58-ия си гол Клозе продължи преследването на Герд Мюлер във вечната ранглиста за голове на германския национален отбор и вече е на десет попадения от легендата.

Срещу Казахстан той изигра мач номер 105 за Германия и се изравни на третото място в тази класация с Юрген Колер. Пред него остават само Матеус (125) и Клинсман (108).