В мач от Шампионската лига Интер победи с лекота Вердер с 4:0. Носителите на трофея имаха тотално превъзходство и можеха да стигнат и до по-голяма победа.

Интер обаче даде и две жертви – поради контузии принудително през втората част бяха заменени  принудително вратаря Жулио Сезар и бранителя Лусио.

Първите минути не предвещаваха развоя на мача. Вердер започна атакуващо и още в 3-ата минута Хуго Алмейда прехвърли Жулио Сезар, но Лусио успя да изчисти пред голлинията. След това от пряк свободен удар Арнаутович принуди вратаря да избива топката.

После обаче инициативата премина в Интер. Страхотна възможност за гол се откри в 6-ата минута, когато след пробив и центриране на Бибабиани Кутиньо с глава стреля покрай дирека. След още две минути страхотен пас изведе Снайдер зад отбраната на гостите и само блестящата намеса на Вийзе предотврати гола.

Последва далечен удар на Станкович, който видя, че Вийзе е излязъл напред, но прехвърли и вратата. Голът се „печеше” и логично скоро падна.

В 21-ата минута Ето`О напредна сам отляво и пусна топката през краката на вратаря Вийзе – 1:0. Интер продължи да гази и след шест минути, изпуснат от Прьодл, Ето`О вкара сходен гол по земя, само че този път отдясно – 2:0.

Защитата на Вердер беше пълна скръб, отборът губеше топката лесно при изнасяне. Разиграване между голмайсторът и Станкович едва не завърши с нов гол – този път Вийзе се разтегна и изби прехвърлящия удар в корнер.

Той обаче падна в 34-ата минута, когато Уесли Снайдер бе изпуснат от Мертезакер и изскочил сам срещу вратаря елегантно прехвърли топката във вратата – 3:0.

Гостите опитаха да реагират след почивката – в 51-ата минута резервният вратар на Интер Кастелаци изби удар на Уесли. Това обаче бе всичко.

Впоследствие Вердер получи и подарък от съдията. В 63-ата минута Прьодл събори откъсващия се сам Биабиани, но вместо нарисувания червен картон испанският съдия Маленко му показа само жълт. Снайдер прати прекия свободен удар над гредата.

Темпото през втората част като цяло спадна. Към края на срещата Ето`О постигна и своя хеттрик, изскочил отново сам срещу Вийзе – 4:0. В този мач Вердер просто нямаше отбрана.

Интер – Вердер 4:0

1:0 Ето´О (21)

2:0 Ето´О (27)

3:0 Снайдер (34)

4:0 Ето´О (81)

Интер: Жулио Сезар (46-Кастелаци), Маикон, Кордоба, Лусио (62-Сантон), Киву, Станкович (79-Оби), Камбиасо, Кутиньо, Снайдер, Биабиани, Ето´О

Вердер: Вийзе, Уесли, Мертезакер, Прьодл, Силвестре, Баргфреде, Йенсен, Марин (62-Хънт), Боровски (46-Пасанен), Арнаутович, Хуго Алмейда (77-Вагнер)