Вердер победи Хамбургер с 3:2 в голямото дерби на Германския север. Домакините дръпнаха с два гола на полувремето, но ван Нистелрой поведе тима си напред и се стигна до равенство. След това домакините все пак ликуваха.

Вердер преживяваше най-лошия си старт откакто Томас Шааф пое отбора през 1999 година – едва четири точки преди днешния мач. Добрата новина преди срещата бе завръщането в отбора на Мертезакер и Писаро.

Гостите от Хамбург започнаха по-добре мача, наложиха преса и лесно отнемаха топката, а чрез ван Нистелрой можеха да вкарат и гол, но топката мина на сантиметри покрай гредата.

Вердер откри резултата при първото си опасно нападение – рикоширал леко шут на Марин влезе във вратата в 25-ата минута. След още четири Хуго Алмейда с глава покачи на 2:0.

Хамбургер опитаха да реагират и бяха по-активния отбор до почивката. Обратът обаче направиха след нея. Още в началото вратарят на домакините Тим Вийзе спаси бомбен шут на Янзен. В 59-ата минута обаче ван Нистелрой намали резултата, а след още четири Питройпа изравни – 2:2.

Сега Вердер опитаха да обърнат мача. Удари на Писаро бяха спасени от силния Франк Рост. Пет минути преди края обаче и той капитулира, когато комбинация между Уесли и Писаро завърши с пас към Хуго Алмейда, който отблизо донесе победата на Вердер – 3:2.

Накрая ван Нистелрой можеше да докара нещата до нов хикс, но Мертезакер спря топката навреме. После съдията наду свирката, а феновете на Вердер – клаксоните на триумфа.

С трите точки Вердер се придвижи до 11-то място със 7 точки, докато Хамбургер е седми с осем точки.