В интересен мач Шалке и Борусия Мюнхенгладбах завършиха наравно 2:2. Гостите поведоха с два гола до почивката, но бившите играчи на Реал Мадрид Хунтелаар и Раул доведоха до обрат.

Двата отбора започнаха катастрофално сезона. Шалке тръгна за титла с многомилионни трансфери, а инкасира четири поредни загуби, преди в последния кръг да бие щастливо във Фрайбург. Гладбах пък записаха три поредни загуби, включително и най-голямата в историята си (0:7 от Щутгарт), при голова разлика 1:13...

Това не попречи Борусия да поведе още в 14-ата минута. Нападателят Раул Бобадия бе спънат в наказателното поле и Демс вкара отсъдената дузпа – 0:1. Гостите продължиха да нападат и замалко да вкарат втори гол, но националът Нойер спаси чист гол срещу Ройс.

След 30-ата минута дойдоха силните минути на Шалке, които на три пъти имаха възможност да изравнят. Белгийският национален вратар Логан Баи, който игра катастрофално напоследък, обаче спаси страхотно удари на Матип и Хунтелаар, а при следваща атака последният прати топката на сантиметри покрай гредата.

И като не вкараш гол ... вместо изравняване, Борусия вкара. В 43-ата минута многоходова комбинация докара топката до Брадли. Американският национал вкара красив гол от 14 метра – 0:2.

Веднага след паузата Хьоведес можеше да изравни, но Баи пак спаси и неговия удар и след това шут от фаул на Ракитич. Натискът на Шалке все пак даде резултат и в 52-ата минута Хунтелаар намали. Това бе негов трети гол.

Последва голям пропуск и на Раул. При контра пък Нойер спаси отбора си от трети гол срещу Бобадия. Големият шанс на Гладбах беше в 66-ата минута, когато удар на Аранго от пряк свободен удар бе избит директно в краката на Ройс и той от 18 метра нацели гредата.

Борусия играеше добре, но остана с човек по-малко, когато в 78-ата минута Брауерс получи втори жълт и съответно червен картон. Три минути преди края Раул взриви стадиона с първия си гол за Шалке – 2:2!

Гладбах можеше и да спечели, но Ройс не успя да преодолее Нойер, изскочил сам срещу него. Така се стигна до справедливото и драматично равенство.