Първа победа постигна Шалке. Скъпоструващият събран това лято отбор на Феликс Магат би Фрайбург с 2:1 като гост. Въпреки това тимът остана на последно място в класирането.

В основата на победата бе Клас-Ян Хунтелаар. Още в деветата минута негов удар бе с мъка избит от вратаря и Ракитич вкара добавката за 0:1. Домакините бяха по-настойчиви през целия мач и впоследствие заслужено успяха да изравнят.

В 69-ата минута Макиади изведе Сисе с пета и той отбеляза. От Фрайбург се впуснаха да гонят победата, но три минути преди края Хунтелаар я даде на Шалке. Глътка въздух след задушаващия старт с четири поредни загуби.

Втора победа постигна Волфсбург. При това на стадиона на Хамбургер с убедителното 3:1. Миналата година треньорът на домакините Армин Фее водеше към неуспехи Волфсбург, а сега се препъна в тях.

Джеко вкара ранен гол срещу далеч по-добре играещия преди почивката Хамбургер. Чупо-Мотинг бързо изравни, а през втората част Вестерман уцели и гредата. Нападателят на Волфсбург Графите обаче бе по-точен от него и с два гола реши двубоя.