Лион победи Шалке с 1:0 и започна добре участието си в Шампионската лига. Това обаче далеч не може да се каже за германския отбор.

След неуспешния старт в първенствата си, Лион и Шалке искаха реабилитация в Шампионската лига. Още в началото гостите можеха да поведат, но вратарят Лорис спаси шут на Фарфан.

В 21-ата минута Мориц от Шалке върна леко към вратаря Нойер, Бастос стигна пръв до топката и прехвърли стража – 1:0 за Лион. Десет минути след това Мориц можеше да се реабилитира, но Лорис извади опасния му удар.

Ключов момент настъпи в 38-ата минута. Тогава Хьоведес закъсня да влезе за една топка на Бриан и го ритна в гърдите. Хърватинът Бебек вдигна малко пресилено директен червен картон.

След подновяването на играта темпото спадна, Лион бранеше драгоценния гол, а с човек по-малко играчите на Шалке не знаеха какво да правят на терена. Раул и Хунтелаар напред оставаха изолирани.

Лион взеха инициативата в средата на втората част и не я изпуснаха, изигравайки най-добрите си минути в срещата.