Германското дерби на областта Райнланд-Пфалц между местните отбори Майнц и Кайзерслаутерн бе съпроводено от голямо напрежение. Причината е в агитката на гостите, които предизвикаха безредици.

Близо хилядата фенове от Кайзерслаутерн са причакани от голямата полицейска група още на гарата. Там всички са събрани на перона и подкарани към стадиона.

Още на гарата обаче е гръмнала бомбичка. Мелето настанало, когато групата преминавала през тунел към стадиона. Тогава се метнати две бомбички, които поради относително затвореното пространство са предизвикали огромна звукова вълна.

В резултат на нея деветима полицаи са извадени от строя. Десетият пострадал е привърженик на Кайзерслаутерн, който е откаран в болница.

Страстите се успокоиха, когато гостите поведоха. Когато обаче през втората част в рамките на три минути домакините обърнаха мача, феновете на Кайзерслаутерн пак се развилняха. Извършени са множество арести преди, по време и след срещата.

Тя бе охранявана от общо 400 полицаи поради големия си рисков потенциал. Майнц спечели с 2:1.