Защитаващата титлата си Каролин Возняки претърпя поражение още в първия кръг на силния международен тенис турнир на тревна настилка в Ийстбърн с общ награден фонд 600 000 долара.

Датчанката, която е поставена и под номер 1 в основната схема, бе надиграна с 2:1 сета от отлично представящата се през последните месеци Араван Резаи (Фр) в отделните части 6/4, 1/6, 6/3 за час и 49 минути.

Загубата със сигурност не влизаше в плановете на Возняки, която освен че ще загуби 470 точки за световната ранглиста, ще трябва да се подготвя за започващия след броени дни "Уимбълдън" само с мачове в тренировъчен стил.

Друга интересна среща от първия кръг на надпреварата в Дейвъншир Парк бе тази между сънародничките Ким Клайстерс и Янина Викмайер, спечелена по безапелационен начин от бившата номер едно в световната ранглиста с 6/1, 6/1.

За влизане на четвъртфиналите Ким Клайстерс ще се изправи срещу чехкинята Луси Шафарджова, която вчера успя да сломи съпротивата на рускинята Анастасия Павлюченкова – 6/4, 3/6, 6/4.