Финансовата криза тресе целия свят, но Цар Футбол не се притеснява от това. Това показа и УЕФА, която определи премиите за новия сезон в евротурнирите. За пореден път бюджета, който европейската централа е определила за премии е по-висок от предишния сезон. Новият носител на КЕШ може да получи като награда от УЕФА над 60 млн. евро, пише "Гадзета дело спорт". От този сезон има допълнителен бонус от 200 000 евро за шампионите на всяка страна, които участват в групите. Има и премия за тези, които участват в квалификациите. Самото участие в първата фаза на Шампионската лига носи 7,1 млн. евро. Победата в групите също вече е по-доходоносна. Всеки взел 3 точки получава 800 000, а не както досега 600 000. Точката пък носи 400 000 евро, а не 300 000. Класирането на осминафиналите вече носи 3 млн., а не 2,2 както досега. Четвъртфиналите се премират с 3,3 млн., а полуфиналите - с 4,2 млн. Финалистът получава 5,5 млн., а спечелилия финала - 9 млн., а не както досега 7. Общата сума, която шампиона може да спечели от премии е 31,4 млн. евро. Към тях обаче се прибавя и сумата от "Маркет Пуул", която е различна в зависимост от страната, от която е отбора. Така сумата може да нарастне с още над 30 млн. За сравнение Барселона това лято прибра 31 млн. евро от УЕФА. Въпреки че спечелиха купата каталунците не бяха най-добре спечелилия тим. Манчестър Юнайтед взе 37 млн. благодарение на по-добрия дял от "Маркет Пуул". Червените дяволи са и клуба с най-много приходи в историята на лигата. За 17 години те са получили 291,9 млн. евро. Следват Байерн и Реал Мадрид. Новият турнир Лига Европа също има увеличение на премиите. Всеки участник в груповата фаза прибира 1 млн. евро, а не както досега 70 000. Тук увеличението е с космическите 1450%. Победата в групите носи 140 000 евро, а точката - 70 000. Победителят в турнира вече може да грабне 6,4 млн. евро, а не 3,8 млн., както миналата година. Всички тези суми можат да бъдат удвоени в зависимост от разпределението на Маркет Пуул. Премиите в Шампионската лига