
Президентът на Реал Мадрид Флорентино Перес увери феновете, че клубът няма да натрупа големи дългове, заради привличането на Кака и Кристиано Роналдо за общо 160 милиона евро.
Строителният предприемач направо взриви футболния свят след като само в разстояние на няколко дни уреди трансфери в отбора на последните двама носители на Златната топка.
Мнозина веднага се запитаха откъде идват парите на Перес, като от Барселона бяха най-активни в това отношение. Босът обаче запазва спокойствие и смята, че идването на тези играчи ще донесе и по-големи приходи на клуба в дългосрочен план.
“Смятаме, че по този начин ние ще подобрим финансовото си състояние, като увеличим приходите от билети и като цяло подобрим икономическата стойност на клуба. Парите за сделките не са мои, а на Реал” сподели той пред “Гадзета дело спорт”.
“Реал има приходи от около 400 милиона евро на година, които идват най-вече от продажба на билети, телевизионни права и от търговия със стоки с марката на Реал и може да си позволи подобно нещо” добави Перес.
По този начин той до голяма степен повтаря действията си от първия си престой на “Бернабеу”, когато в отбора дойдоха Зидан, Фиго, Роналдо и Бекъм и столичани се превърнаха в най-популярния отбор в света.
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар