Холандия победи с 1:0 като гост Норвегия в световна квалификация от група 9. Това бе мач №100 за Лалетата в квалификации за световни първенства. Те станаха едва 12-ата държава с подобно постижение. Малко след това Сърбия стана 13-ата в мача с Австрия. Марк ван Бомел вкара победния гол в Осло. Халфът на Байерн се разписа в 63-ата минута. Той посрещна избита от защитата след корнер топка и от воле с десния крак я прати в мрежата. Преди почивката Холандия имаше един шанс, но го пропиля. Дирк Каут пък уцели гредата малко след началото на второто полувреме. За норвежците два огромни пропуска направи Джон Карю. След победата Холандия вече има 62 успеха в световни квалификации, 22 равенства и 16 загуби при голова разлика 229:75. Общо Лалетата са събрали 208 точки. В момента те са лидер в групата с пълен актив от 9 точки. Норвегия остана четвърта с 2 точки до момента.