Суонзи успя да се наложи с 1:0 над Санкт Гален във втория си мач в груповата фаза на Лига Европа.

По този начин уелският отбор оглави класирането в Група А, след като в предишния кръг победи Валенсия.

Суонзи започна активно и още в 4-тата минута Мичу бе близо до гола след изпълнение на корнер, но ударът му с глава мина над вратата.

Впоследствие Санкт Гален се окопити и започна да нахлува в полето на отбора от Уелс, като особено активен по лявото крило бе Роберто Родригес.

Футболист на Лебедите игра с ръка в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Тя обаче, бе пропусната от Горан Каранович.

Суонзи отново започна да атакува и в следващите минути положенията за уелсци се рядаха, като едно от тях срещна гредата.

В 25-тата минута бранител на Санкт Гален ритна с бутони главата на Мичу, но съдията не отсъди дузпа, въпреки че Мичу трябваше да бъде закърпван.

Суонзи поведе след гол на Уейн Раутлидж в 52-рата минута. Той се разписа от близко разстояние като изпрати топката в долния ляв ъгъл на вратата.

Домакините контролираха играта през второто полувреме и рядко допускаха набези в своята половина. Така и завърши срещата.

В следващия кръг от турнира Суонзи ще се изправи срещу Кубан, а Санкт Гален ще гостува на Валенсия.