Световният и европейски шампион Испания не допусна нова грешка срещу Финландия в световните квалификации.

Иберийците направиха 1:1 у дома в първия мач срещу скандинавците, но сега биха с 2:0 в Хелзинки и направиха нова крачка към класиране за Мондиала.

Предвид грешката на Франция, тимът на Висенте дел Боске се откъсна с 3 точки пред Петлите и има нужда от 4 точки от домакинствата си на Беларус и Грузия, за да стигне до Бразилия.

Очаквано гостите владееха топката още от самото начало, докато домакините разчитаха на контри с надежда да стигнат до попадение, както стана в сблъсъка в Хихон. Този път обаче нямаха късмет.

В 17-ата минута Сеск Фабрегас даде отличен пас към включилия се Жорди Алба, който овладя с левия крак, след което стреля неспасяемо с десния и откри резултата.

Преди това започналият на вратата Икер Касияс трябваше да спасява мрежата си, след като Серхио Рамос опита да пресече една топка, но я отклони към собствената си врата.

Гостите не бяха особено впечатляващи, но все пак контролираха сблъсъка. След паузата Дел Боске пусна в игра Хесус Навас и Алваро Негредо и бившите играчи на Севиля изработиха гола в 85-ата минута, с който нападателят на Манчестър Сити гарантира триумфа.

Финландия - Испания 0:2

0:1 Алба 19 0:2 Негредо 86

Испания: Касияс, Коке, Албиол, Рамос, Алба, Шави, Марио Суарес, Иниеста, Сеск (71 Негредо), Педро (81 Касорла), Вия (56 Навас).