Изключително неприятна загуба претърпя бившата номер 1 в световната ранглиста Ана Иванович на супер турнира от категорията “Премиер” в Монреал с общ награден фонд 2 168 400 долара.

В среща от втория кръг на надпреварата, продължила едва 44 минути, чаровната сръбкиня получи т.нар. “двоен лешник” от представителката на Италия Роберта Винчи за крайното 6/0, 6/0.

Поставената под номер 11 в основната схема Иванович изигра може би най-слабия мач в своята кариера, в който на пръсти се брояха случаите, в които тя успя да намери очертанията на корта.

Сръбкинята направи 4 двойни и 30 непредизвикани грешки, изобщо не успя да намери ритъма си на игра и буквално подари тази запомняща се победа на своята опонентка, чиято единствена задача бе да държи топката в очертанията на игрището.

Не толкова разгромно, но също със загуба, започна и завърши кампанията си на канадска земя другата представителка на Сърбия Йелена Янкович, която бе надиграна с 2:0 сета от състезаващата се с “Уайлд кард” Александра Возняк, в отделните части 6/2, 6/3.

Междувременно Мона Бартел захапа здраво световната номер 3 Агниешка Радванска, като младата германка спечели първата част с 6/4, полякинята възстанови статуквото на корта след 6/3 за нея във втората част, а в началото на заключителния трети сет, при резултат 2/2 гейма, мачът бе прекъснат заради проливен дъжд над Монреал.