4-кратната носителка на трофея Серена Уилямс записа втора поредна убедителна победа в тазгодишното издание на третия за сезона турнир от Големия шлем – Откритото първенство на Великобритания – Уимбълдън.

След като на старта на кампанията си американката срази Барбора Захлалова Стрицова, днес тя успя с лекота пък да преодолее съпротивата и на унгарката Мелинда Чинк, отстранявайки я с 2:0 сета, в отделните части 6/1, 6/4.

Както и самият резултат показва Серена изцяло контролираше събитията, наниза 22 уинъра, 10 от които директно от начален удар и престоя на централния корт на “Ол Инглънд клъб” само 61 минути, съхранявайки голяма част от физическите си запаси.

Още по-убедително своето място в трети кръг си осигури поставената под номер 2 в основната схема Виктория Азаренка, която даде само два гейма на швейцарката Ромина Опранди за крайното 6/2, 6/0.

За влизане на осминафиналите блондинката от Минск ще се изправи срещу победителката от сблъсъка между словачката Яна Чепелова и испанката Анабел Мадина Гаригес, които играят в момента.

Точно преди минути пък защитаващата титлата си Петра Квитова записа деветата си поредна победа на английска земя, като този път тя срази представителката на домакините Елена Балтача с 6/0, 6/4.