Германия постави поредния си рекорд. След победата 4:2 над Гърция на четвъртфинал на Евро 2012 Бундестима вече е на върха в света по най-много поредни победи в състезателни мачове. Немците имат 15 срещи поред, в които взимаха успеха.

Всичко започна от мача за трето място на Мондиал 2010. Победата с 3:2 над Уругвай бе първата в серията. Последваха 10 поредни успеха в квалификациите за Евро 2012, три победи в груповата фаза над Португалия, Холандия и Дания и сега успеха над Гърция.

Зад немците останаха досегашните носители на рекорда - Франция, Холандия и Испания. Те имаха серии от по 14 поредни победи в състезателни мачове.

На Германия явно и е леко да играе на четвъртфинали. В последните 3, в които участва, отбеляза общо 11 гола. Освен четирите гола сега, немците нанизаха 4 при победата 4:0 над Аржентина на Мондиал 2010, а през 2008 вкараха три на Португалия.

Германия е най-резултатния тим в историята на европейските първенства и вече има 64 гола. Едва за втори път обаче Бундестима вкара четири на еврофинали. Предишният случай бе при успеха с 4:2 над Югославия през 1976.