Капитанът на Холандия Марк ван Бомел обяви, че няма никакви проблеми със селекционера на страната Берт ван Марвайк, въпреки че последният реши да го смени по време на  загубата от Германия с 1:2.

Двата тима се изправиха един срещу друг късно снощи, а немците стигнаха до важния успех и на практика докоснаха 1/4-финалите.

След като не успя да се справи с опазването на ключовите футболисти на противника, Ван Бомел бе сменен с Рафа ван дер Варт на почивката

"Трябваше да се подчиним на нуждите на отбора. Треньорът се опита да окаже влияние върху част от мача, но за съжаление това не бе достатъчно", заяви Ван Бомел след срещата.

Ветеранът подчерта, че няма значение кой играе и кой не играе, а важното е Холандия да постига добри резултати.

Той не пропусна да отбележи и, че защитата не се е представила на ниво в снощния сблъсък.

"Не бяхме достатъчно добри в защита. Започнахме иначе мача силно, но получихме два гола. Това не ни постави в добра позиция", завърши Ван Бомел.