Холандия победи Словакия с 2:0 в приятелска среща, която се игра на стадион "Де Куип" в Ротердам.

Домакините откриха резултата още в седмата минута, когато Салата си заби ефектен автогол след центриране отляво на Афелай. Четвърт час преди края ван дер Ваарт удвои след комбинация с Хунталаар.

Холандия бе по-добрият отбор е владееше топката в 66% от игровото време. Домакините се отличиха обаче само с четири точни удара от 10 опита, докато словаците отправиха осем изстреля, от които два бяха в очертанията на вратата. Двата тима уцелиха и по една греда.

Двубоят започна с добра атака на гостуващия състав и след само три минути игра Марек Хамшик нацели напречната греда след хубав удар с глава. "Лалетата" реагираха като ужилени, но ударът с глава на де Йонг не бе достатъчно точен.

В седмата минута на срещата Ибрахим Афелай финтира Петер Пекарик отляво и отправи прострелно центриране. Корнел Салата протегна крак в опит да изчисти топката, но я насочи неспасяемо в своята врата.

След като откриха резултата, холандците продължиха да атакуват като оси - свиреп удар с левачката ван Перси профуча над вратата на словаците.

След четвърт час игра ван Перси показа чудесна техника, залъга двама защитници на съперника и пусна вляво към Афелай, който реши да завърши сам и стреля по земя, но вратарят Муха улови.

В средата на първата част Щох отправи два неточни удара както отляво, така и отдясно. В 42-та минута Душан Свенто опита нещо средно между центриране и удар, но затрудни максимално Стекеленбург, който боксира. След това Марек Хамшик отправи шут над глава, но прати кълбото над вратата.

В добавеното време на първото полувреме Марек Бакош бе изпуснат отдясно, напредна и отправи удар по земя, който мина на метър и половина от десния страничен стълб на холандския страж.

Малко след почивката Уесли Снайдер от тима на Холандия бе заменен принудително, след като почувства болка. В средата на второто полувреме един от най-активните на терена Найджъл де Йонг отправи неточен удар с глава.

Като цяло двата отбора намалиха оборотите и не предлагаха почти нищо интересно на зрителите в Ротердам. Двайсетина минути преди края на мача Холандия получи право да изпълни пряк свободен удар от над 15 метра. Ван дер Ваарт шутира силно с левия крак, но топката се отби от сглобката в горния десен ъгъл на вратата на Муха.

В 75-тата минута влезлите като резерви Рафаел ван дер Ваарт и Клаас-Ян Хунтелаар комбинираха помежду си и асът на Тотнъм отправи точен удар на границата на наказателното поле, матирайки Муха.

Малко преди края на срещата шут на ван дер Ваарт бе спасен, а след това друга резерва - Шаарс, не успя да намери целта.

Холандия - Словакия  2:0

1:0  Салата - 7', автогол

2:0  ван дер Ваарт - 75'

Съставът на Холандия:  Стекеленбург, Бума (Влаар - 46'), Хейтинга, ван дер Вил, Шарс, Найджъл де Йонг, ван Бомел, Снайдер (ван дер Ваарт - 51'), Афелай (Каут - 80'), Робен (Нарзинг - 84'), ван Перси (Хунтелаар - 68')