Вратарят на Локомотив Пловдив Флориан Лучини може да напусне "Лаута".

Стражът бе изместен от титулярното място под рамките на вратата от Иван Караджов, а контрактът му със смърфовете изтича идното лято и затова той не отхвърли възможността да продължи кариерата си извън България.

„Моят договор изтича след края на сезона, но има още един мач, така че сега не е моментът да обсъждаме бъдещето ми”, сподели френският вратар.

„След края на шампионата ще мисля за това. Жена ми е гъркиня, а аз винаги съм искал да играя в Гърция, но може и да се завърна във Франция”, каза Лучини.

Френският защитник на Локомотив Пловдив Юнес Бенжелюн изрази недоволството си от постоянните атаки към него и съотборниците му, че не са играли на 100% от възможностите си във финала за купата на България срещу Лудогорец.

„Тук, в България, винаги се гледа само негативното и се мисли само за черното тото и за това кой продава мачове. Откакто съм в Локомотив винаги съм играл за победата и съм давал всичко от себе си".

"Когато дойдох в Пловдив отборът се бореше за оцеляване. Останахме в елита, а следващата година дори бяхме близо до разпределението на евроквотите, докато през тази – играхме финал за купата и имаме шанс за третото място в класирането".

"Въпреки това обаче, всички ме питат дали сме продали мача с Лудогорец”, каза бранителят в ефира на Канал 3, след което бе помолен да коментира бъдещето си на „Лаута”:

„Договорът ми изтича след година и през лятото ще седнем с ръководството, за да обсъдим ситуацията. Аз знам, че вече съм готов да направя следващата стъпка в своята кариера и да премина в по-голям клуб”, поясни още защитникът на Локо.