Лидерката в световната ранглиста и водачка в схемата Виктория Азаренка започна с летящ старт участието си на супер турнира от категорията “Премиер” в Рим с общ награден фонд 2 166 400 евро.

В последен мач от днешната програма на централния корт на Форо Италико, завършил преди броени минути, блондинката от Минск с лекота преодоля представителката на Израел Шахар Пеер с 6/1, 6/2.

След горчивия привкус от загубения финал в Мадрид само преди няколко дни, днес Вика демонстрира завиден позитивизъм в представянето си, игра с изключителна лекота и за по-малко от час стигна до крайния успех срещу Пеер.

В опит да намери място на четвъртфиналите Азаренка ще се изправи срещу поставената под номер 14 Доминика Цибулкова, която по-рано днес отстрани трудно Карин Кнап с 2:1 сета.

Междувременно своят поход към трофея от Вечния град продължават и сестрите Винъс и Серена Уилямс, като по-голямата – Винъс – записа чиста победа срещу Екатерина Макарова (7/6, 6/1), докато Серена имаше доста повече главоболия с Надя Петрова, но все пак стигна до победното 4/6, 6/2, 6/3.