Миналогодишната финалистка Виктория Азаренка отново достигна до заключителния двубой за трофея от супер турнира на землена настилка “Мутуа Мадрид Оупън” с общ награден фонд 3 755 140 евро.

В първи полуфинален сблъсък от надпреварата, завършил преди броени минути, световната номер 1 отстрани с 2:0 сета своята “абонатка” през сезона Агниешка Радванска, в отделните части 6/2, 6/4.

Както и в предходните им 5 сблъсъка през 2012 година Вика имаше тотално надмощие над полякинята, като за четвърти пореден мач не даде нито сет на световната номер 3.

Двубоят започна с поделено надмощие и равенство за 2/2, но след това блондинката от Минск изцяло иззе инициативата, влезе във серия от четири поредни гейма и на практика предреши всичко в първия сет.

Във втората част сервиращите срещнаха сериозни затруднения, като след поредица от разменени пробиви се стигна до 5/4 за Азаренка и сервис на нейна страна и в този момент последва един безупречен гейм за световната номер 1, с който тя подпечата осезаемото си превъзходство.

Така в стремежа си да завоюва пета титла от началото на сезона Вика ще се изправи срещу победителката от другия полуфинал между Серена Уилямс и Луция Храдечка, които играят в този час.