Настоящата номер 1 в световния тенис и водачка в схемата Виктория Азаренка продължава победния си ход в тазгодишното издание на престижния международен тенис турнир от категорията “Премиер Мандатори” в Мадрид с общ награден фонд 3 755 140 евро.

След като отстрани Светлана Кузнецова на старта на кампанията си в испанката столица, преди минути блондинката от Минск успя да преодолее и квалификантката Андреа Хлавачкова (Чех) с 2:0 сета, в отделните части 6/3, 7/6.

Двубоят започна напълно според очакванията и Азаренка с лекота спечели първия сет, а в средата на втората част мачът бе прекъснат за около десетина минутки, заради травма в бедрото, която сполетя младата чехкиня.

След подновяването на играта обаче по всичко изглежда, че световната номер 1 загуби голяма част от концентрацията си и бе на път да усложни сериозно задачата си.

В десетия гейм, при 5/4 в своя полза, Азаренка трябваше да сервира за крайната победа, но три двойни грешки позволиха на Хлавачкова да върне пробива и да докара нещата до тайбрек, но там вече класата на белорускинята си каза думата и след 7:2 тя сложи точка на спора.

Без подобни драми се разви срещата на втората в схемата Мария Шарапова срещу Клара Закопалова, като рускинята се нуждаеше само от 87 минути да стигне до необходимото й 6/4, 6/3.