Славия удари с 2:1 Видима-Раковски в Севлиево и засили домакините към "Б" група. Попаденията за "белите" бяха дело на Владислав Златинов в 9-ата и Акийоши в 79-ата минута.

За домакините реализира Пламен Кожухаров в 33-ата минута. С победата Славия остана на 7-о място с 47 точки.

Видима пък остана на 14-а позиция – точно под чертата – с 14 точки, на 5 зад Локомотив София, който утре посреща Лудогорец.

Гостите от Славия започнаха здраво мача и поведоха още в 9-ата минута с гол на Влади Златинов. Така намалиха шансовете на севлиевци да останат в елита.

Въпреки че след това попадение домакините бяха по-активните на терена, то те не успяха да изравнят.

В 20-ата минута минути Златинов можеше да вкара втори гол, но изпусна. Последва удар от далечна дистанция на Руслан Иванов, който бе избит в корнер. Домакините се върнаха в двубоя чрез гол на Пламен Кожухаров в 33-ата минута.

Видима изпусна добра възможност малко преди края на първата част, когато Кунчев излезе неразчетено напред, но капитанът Стойчев стреля встрани от вратата.

Втората част Видима владееше повече топката и атакуваше, докато Славия залагаше предимно на контраигра. В 58-ата пред Кожухаров се откри добра възможност, но Кунчев се намеси добре и изби в корнер.

В 77-ата пък Ангел Русев бе изведен очи в очи с вратаря на „белите“, но заложи на силата и стреля право в тялото на Кунчев.

Малко по-късно Славия стигна до победното попадение. С няколко паса топката стигна до Акийоши в наказателното поле, японецът се обърна и вкара за крайното 1:2.

Видима - Славия 1:2

0:1 Златинов 9'
1:1 Кожухаров 33'
1:2 Акийоши 79'

ВИДИМА: 16.Василев, 5. Стойчев- к (Тафраджийски -80'), 6.Щърков, 8.Р.Иванов, 10.Хикмет, 14.М.Стойков, 15.А.Русев, 21.Наков, 23.Кожухаров, 25.Панов, 35.Минков

СЛАВИЯ: 1.Кунчев, 18.Филипов, 19.Желев (26.Милчев - 56'), 22.Тодоров, 21.Дяков-к, 10.Попара, 23.Акийоши, 83.Юруков (33.Тодоров - 56'), 5.Георгиев, 16.Пашов, 9.Златинов