Носителят на трофея Хуан Мартин Дел Потро се класира за полуфиналите на международния тенис турнир на землена настилка в Ещорил (Пор) с общ награден фонд 398 250 евро.

След като даде вчера само един гейм на представителя на домакините Руи Машадо, днес “Кулата от Тандил” бе малко по-благосклонен срещу поставения под номер 7 в основната схема Алберт Монтанес и за близо час и 20 минути игра стигна до победното 6/2, 6/2.

Така в спор за място на финала Хуан Мартин Дел Потро ще се изправи срещу швейцареца Станислас Вавринка, който по-рано днес преодоля Робин Хаасе с 2:0 сета.

В другия полуфинален сблъсък един срещу друг ще застанат французинът Ришар Гаске и испанецът Алберт Рамас, отстранили на четвъртфиналите съответно Даниел Муньос-Де Ла Нава и Жоао Соуса.

Междувременно на другия мъжки турнир, който се провежда в момента, този в Мюнхен, продължава великолепното представяне на ветерана Томи Хаас, който намери място във финалната четворка след впечатляваща победа над Маркос Багдатис с 6/1, 7/6.