Борусия Мьонхенгладбах победи Кьолн с 3:0 в 80-ото Рейнско дерби. За първи път от 16 години Гладбах ще играе в евротурнирите – при това Шампионската лига.

В момента отборът е на 4-то място с 56 точки. Борбата до края ще е за третото място, което класира директно в групите, докато четвъртото праща на бараж. В момента трети са Шалке, които имат 57 точки. До края остават три кръга.

Кьолн обаче затъва към изпадането, изостава вече на четири точки от спасително място. И след уволнението на треньора Стеле Солбакен отборът показа слаба игра и за пореден път загуби. Борусия пък вече има четири поредни победи в дербито, с голова разлика 15:1.

Гладбах владееше положението през целия мач. Първият гол вкара Хуан Аранго. В 19-ата минута той изпълни перфектно пряк свободен удар и не остави шансове на вратаря.

До края на полувремето Майк Ханке остана сам срещу вратаря и можеше да вкара и втори гол, но бившият страж на Байерн Михаел Рензинг направи страхотно спасяване.

Борусия нанесе удара си в начолото на второто полувреме. Първо в 53-ата минута Янчке продължи във вратата центриране на Аранго, ефектно вкарвайки втория гол.

Две минути по-късно звездата на домакините Марко Ройс направи самостоятелен рейд, финтира трима защитници на Кьолн преди да пусне майсторски топката покрай Рензинг – 3:0 за Борусия.

До края на мача Кьолн искаше дузпа, а Брауерс можеше да вкара четвърти гол, но и така победата на Борусия беше убедителна.