Супер фаворитката на домакините Каролине Возняцки се класира за финала на международния тенис турнир на твърда настилка в Копенхаген с общ награден фонд 220 000 долара.

Датчанката, която е неизменна победителка в надпреварата от последните две години, записа своята 14-та поредна победа, като този път срази представителката на Хърватия Петра Мартич с 2:0 сета, в отделните части 6/3, 6/2.

Возняцки изигра поредния си солиден двубой, като загуби един единствен път своето подаване, но успя да реализира 4 от петте си възможности за пробив и след само 69 минути игра стигна до крайния успех.

Почти без интрига протече и вторият полуфинален сблъсък от днешната програма в датската столица, който противопостави втората в основната схема Анжелик Кербер на бившата номер 1 в света Йелена Янкович.

След изключително мощна игра от основната линия и ефективен начален удар германката буквално прегази своята опонентка, като й даде само три гейма за крайното 6/2, 6/1.

Така утре, в спора за трофея, една срещу друга ще застанат Каролине Возняцки и Анжелик Кербер, като това ще бъде трети официален сблъсък между двете, а до този момент германката няма победа.