Хорхе Лоренцо спечели квалификациите за място преди утрешната надпревара за Голямата награда на Катар – първи кръг от шампионата при най-бързите мотоциклетисти – Мото ГП.

На ултра модерната писта “Лосаил” край Доха пилотът на “Ямаха” демонстрира отлична скорост и даде най-доброто време в едночасовата сесия – 1:54.634 мин.

Втори, на малко повече от две десети от секундата, остана настоящият световен шампион и четирикратен победител тук през последните пет години – Кейси Стонър, който се опита в последните няколко минути да подобри постижението на испанеца, но усилията му останаха напразни.

Не по-малко интересна бе борбата и за третото място, на което в крайна сметка се нареди приятната изненада този уикенд Къл Кръчлоу от екипа на “Ямаха Тех 3”, а четвърти остана Бен Спийс.

Пилотите на “Дукати” и особено 7-кратният световен шампион Валентино Роси тотално разочароваха, като с пасив от над две секунди “Доктора” зае едва 12-то място в днешните квалификации.