След като продаде Мануел Нойер на Байерн, Шалке търпи загуба след загуба във вратарските си кадри. Сега опряха до четвъртия вратар в клуба.

Срещу Атлетик Билбао Тимо Хилдебранд получи контузия, която ще го извади от игра за няколко седмици. Наложи се да влиза Матиас Шобер, който пусна три гола.

След дни той ще стане на 36 години, не е играл в официален мач от три години, до този четвъртък. Сега обаче той ще е титуляр срещу Хофенхайм в неделя.

„Да видим, току-виж съм изкарал до края на сезона”, коментира Шобер.

Той е четвърти избор, Хилдебранд беше трети. Преди това през есента трайно се контузи титулярът Ралф Ферман, а този февруари и неговият заместник Ларс Унерщал.

След загубата с 2:4 като домакин от Атлетик Билбао Шалке на практика се сбогува с Лига Европа. В Бундеслигата отборът обаче се бори за третото място, класиращо директно в Шампионската лига.

Но след тези вратарски проблеми става трудно.

„Май трябва да се огледам в съблекалнята кой още е имал някога ръкавици”, шегува се спортният директор на Шалке Хорст Хелд.