Анди Родик постигна едва третата си победа от досега изиграните 24 мача срещу Роджър Федерер и първа от близо 4 години насам, след като отстрани швейцареца в третия кръг на супер турнира в Маями с общ награден фонд 4 828 050 долара.

В мач, продължил точно два часа, любимецът на домакините демонстрира перфектна игра и въпреки че успя да пробие подаването на своя опонент един единствен път, стигна до така ценното 7/6, 1/6, 6/4, като по този начин спря серията на Маестрото от 16 срещи без загуба.

Двубоят започна с тотално надмощие на сервиращите, като в първата част Федерер имаше две възможности за пробив , които не успя да оползотвори(в четвъртия гейм), а в последвалия тайбрек Родик демонстрира по-здрави нерви и след 7:5 поведе в резултата.

Във втората част обаче швейцарецът изцяло иззе инициативата, влезе в серия от шест поредно спечелени гейма и набързо възстанови статуквото на корта след категоричното 6/1.

Ключов за крайният изход на двубоя се оказа третия гейм на заключителната част, в който след няколко поредни великолепни ретура и форхенд уинъра Родик стигна до така необходимия му пробив, след който просто удържа подаванията си и затвори мача в своя полза.

Така в опит да се класира на четвъртфиналите Анди Родик ще се изправи срещу Хуан Монако, който по-рано тази нощ отстрани Гаел Монфис с 2:1 сета.

Междувременно лидерът в световната ранглиста и водач в схемата Новак Джокович също продължава напред след очакван успех над сънародника си Виктор Троицки – 6/3, 6/4.