Лидерката в световната ранглиста Виктория Азаренка продължава безгрешния си ход от началото на годината, след като рано тази сутрин записа 22-та си поредна победа за 2012 година.

В сблъсък от полуфиналната фаза на надпреварата в Индиън Уелс тенисистка от Беларус безпроблемно отстрани приятната изненада до момента Анжелик Кербер с 2:0 сета, в отделните части 6/4, 6/3.

Азаренка изигра поредния си стабилен мач, като успя да реализира шест от деветте си възможности за пробив, а от своя страна само на три пъти загуби подаването си и така закономерно стигна до крайния успех.

Далеч по-драматично се разви вторият полуфинал при дамите, противопоставящ две бивши водачки в световната ранглиста – Мария Шарапова и Ана Иванович.

Чаровната сръбкиня демонстрира великолепна спортна форма през последните седмици, но още в деветия гейм от сблъсъка си с Маша почувства остри болки в превързаното бедро и въпреки намесата на физиотерапевта, минути по-късно тя прекрати своето участие. (6/4, 0/1 за Шарапова).

Така след злощастно загубения финален сблъсък на Откритото първенство на Австралия Мария Шарапова ще има възможността да вземе сладък реванш от Вика Азаренка и да спре победната й серия, но дали блондинката от Минск ще позволи да се случи нещо подобно – ще разбере м съвсем скоро.