Двукратната олимпийска шампионка Магдалена Нойнер триумфира в днешния спринт на 7.5 км от програмата на финалите на световната купа по биатлон, които се провеждат в руския зимен център Ханти-Мансийск.

За спечелилата всичко в този спорт германка стартовете в Западен Сибир са последни в нейната невероятна кариера и по всичко изглежда, че чаровната Лена е готова на всичко те да останат незабравими за всички нейни фенове.

Въпреки двете си грешки на огневия рубеж Нойнер бе неудържима по 7.5-километровата дистанция, а осмата й победа в спринта през този сезон й помогна да увеличи аванса на върха в генералното класиране.

Втора днес, без нито една грешка на стрелбището и с пасив от само 3.2 секунди, остана представителката на Украйна Вита Семеренко, а трета се нареди именно претендентката за Големия кристален глобус – Даря Домрачова.

Така задачата пред биатлонистката от Беларус се усложни значително, тъй като в оставащите два старта тя ще трябва да заличава изоставане от 44 точки, а имайки предвид формата на германката това е малко вероятно да стане.