Шампионът от миналата година Новак Джокович се приближи на две крачки от успешна защита на титлата си от супер турнира в Индиън Уелс с общ награден фонд 5 536 644 долара.

Световният номер 1 записа десета поредна победа в надпреварата, след като късно снощи, в сблъсък от четвъртфиналната фаза на турнира, успя да срази с 2:0 сета Николас Алмагро, в отделните части 6/3, 6/4.

Ноле започна двубоя на високи обороти и дръпна в резултата след ранен пробив за 3/1, но Алмагро отговори подобаващо и заличи изоставането си моментално, изравнявайки за 3/3.

Последва нова серия от три поредни гейма за Джокович, с която на практика той си осигури успеха в първата част, а ключов за крайния изход на двубоя се оказа деветия гейм на втория сет, в който Ноле стигна до така необходимия му пробив, а след това безпроблемно сервира за мястото си на полуфиналите.

Там негов съперник ще бъде представителят на домакините Джон Иснър, който преди малко успя да постигне трудна, но важна победа срещу поставения под номер 13 в основната схема Жил Симон с 6/3, 1/6, 7/5.