Лидерката в световната ранглиста и поставена под номер 1 в основната схема Вика Азаренка се класира за полуфиналите на супер турнира на твърда настилка в Индиън Уелс с общ награден фонд 5 536 644 долара.

В дългоочаквания четвъртфинален сблъсък от надпреварата блондинката от Минск буквално прегази полякинята Агниешка Радванска с 2:0 сета, в отделните части 6/0, 6/2 и по този начин тотално измести фокуса на коментарите, които я заливаха през последните няколко седмици.

Нещо повече, Вика, която няма загуба от началото на годината, можеше да направи загубата на доскорошната си приятелка още по-конфузна, след като при резултат 6/0, 5/0 тя имаше възможността да сервира за мача.

Може би в този момент Азаренка си спомни за неприятната случка в Доха и поднесе своеобразна покана към полякинята да оставят всичко в миналото, като й позволи да запише два гейма и да избегне прословутия “двоен лешник”.

Така в опит да се класира за заключителния двубой за трофея Вика Азаренка ще се изправи срещу победителката от сблъсъка между На Ли и Анжелик Кербер.

Почти аналогично стартира днешният двубой и на лидера в световната ранглиста при мъжете Новак Джокович, който не даде гейм на Пабло Андухар в първия сет, но след това трябваше здраво да се потруди за крайното 6/0, 6/7, 6/2.