Мартен Фуркад спечели златния медал в дисциплината масов старт на 15 км от програмата на 41-то световно първенство по биатлон, което се провежда в немския зимен център Руполдинг.

Французинът плътно следва стъпките на легендарния си сънародник Рафаел Поаре и днес завоюва третия си златен медал от шампионата на планетата, триумфирайки с общо време от 38:25.4 мин.

Останалите две места на почетната стълбичка завоюваха представителите на “Тре конур” – Бьорн Фери и Фредрик Линстрьом, които успяха да оставят извън почетната стълбичка биатлонисти като Андреас Бирнбахер и Симон Фуркад.

Голямото разочарование днес несъмнено бе за състезателите на Норвегия, като най-предно класираният “викинг” бе емблемата в този спорт – Оле Ейнар Бьорндален – осми, докато Тарей Бьо и Емил Хегле Свендсен заеха съответно 17-та и 18-та позиция.

Така освен, че се превърна в най-ярката звезда на завършващото вече световно първенство Мартен Фуркад успя да натрупа солиден аванс на върха в генералното класиране за Големия кристален глобус и със самочувствие ще се отправи към Ханти-Мансийск, където ще се проведат финалите на тазгодишното издание на световната купа.