Даря Домрачова (Блр) е новата световна шампионка в дисциплината преследване на 10 км от програмата на шампионата на планетата по биатлон, който се провежда в германския зимен център Руполдинг.

Звездата на белоруския тим остана със среброто в спринта, но днес взе сладък реванш, допускайки една грешка по-малко в стрелбата от основната си конкурентка Магдалена Нойнер и в крайна сметка пресече финалната линия първа с време от 29:39.6 мин.

Именно супер фаворитката на домакините остана втора в крайното класиране, а бронзовият медал заслужи представителката на Сборная – Олга Вилюхина.

Като цяло днешната надпревара бе като състезание само с два коня, тъй като още от самото начало Нойнер и Домрачова успяха да се откъснат от останалите преследвачки и де факто съдбата на титлата се реши при последната стрелба от положение прав, в която Нойнер повали само три мишени, докато Даря бе безгрешна.

Единствената наша представителка в днешното състезание Емилия Йорданова започна многообещаващо с чиста първа стрелба, но след това Еми не бе така убедителна и финишира 46-та, с три грешки и изоставане от близо 6 минути.