Лидерът в генералното класиране за Големия кристален глобус Мартен Фуркад (Фр) спечели втория си златен медал от започналото преди дни световно първенство по биатлон в немския зимен център Руполдинг.

След като вчера французинът триумфира в спринта, днес той направи същото и в преследването на 12.5 км, въпреки че не бе убедителен на огневия рубеж и допусна цели четири пропуска в стрелбата си.

За радост на всички фенове на френския биатлон обаче, нито един от основните конкуренти на Фуркад-младши, не се представи подобаващо на стрелбището и буквално подариха победата на 23-годишния французин.

Втори, с два пропуска и изоставане от 5.2 секунди, се нареди ветеранът от “тре конур” Карл Йохан Бергман, за когото това бе едва втори медал от подобни първенства, а бронзовото отличие заслужи представителят на Сборная Антон Шипулин.

Голямото разочарование естествено бе за норвежци и германци, които останаха без медал днес, като фаворитът Свендсен се нареди пети (с 4 грешки), а най-предно класираният германец е Симон Шемп – девети.

Трима българи имаха право да стартират в днешната надпревара, но нито Мишо Клетчеров, нито Краси Анев, нито Владо Илиев взеха участие в преследването.