Четирикратният носител на трофея Роджър Федерер се класира за полуфиналите на силния международен тенис турнир на твърда настилка в Дубай с общ награден фонд 1 700 450 долара.

В среща четвъртфиналната фаза на надпреварата, завършила преди броени минути, Маестрото се наложи с 2:0 сета над Михаил Южни, в отделните части 6/3, 6/4, записвайки по този начин 12-та си поредна победа срещу руснака.

Двубоят започна с по един гейм за сервиращите, но веднага след това швейцарецът влезе в серия от три поредни гейма в своя полза, с която на практика си подсигури успеха в първата част.

Нещо повече, още на старта на втория сет Федерер отново проби подаването на своя опонент, осигури необходимия аванс и до края на двубоя не изпусна нито за миг контрола върху случващото се на корта.

Така в опит да се класира за директния сблъсък за трофея Роджър Федерер ще се изправи срещу победителя от последния мач за деня между Хуан Мартин Дел Потро и Жо-Вилфред Цонга.

Междувременно вече стана ясен и още един от полуфиналистите в турнира и това е британецът Анди Мъри, който сложи край на поредицата си от три загуби срещу Томаш Бердих, налагайки се с 6/3, 7/5.