Настоящият носител на трофея Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на международния тенис турнир на твърда настилка в Дубай с общ награден фонд 1 700 450 долара.

Сърбинът, който е неизменен победител в надпреварата през последните 3 години, записа 17-та си поредна победа на кортовете на “Авиейшън клъб”, този път отстранявайки Серхи Стаховски (Укр) с 2:0 сета, в отделните части 7/6, 6/3.

Може би противно на очакванията двубоят започна и се разви изключително оспорвано, като в първата част дори украинецът имаше известно превъзходство, но пропусна единствената си възможност за пробив, а в последвалия тайбрек не издържа на напрежението и загуби след 5:7.

Това обаче ни най-малко не обезкуражи Стаховски и на старта на втората част украинецът все пак дръпна с пробив напред (за 3/1), но оттук до края на мача Джокович превключи на “по-горна предавка” и след серия от пет поредно спечелени гейма сложи на спора.

Така в опит да се класира във финалната четворка световният номер 1 ще се изправи срещу сънародника си Янко Типсаревич, преодолял по-рано днес Флавио Чипола с 6/7, 6/1, 6/1.

Междувременно своето място на четвъртфиналите си осигури и световният номер 4 Анди Мъри, който срази с 2:0 сета Марко Чиудинели – 6/3, 6/4.