Поставеният под номер 2 в основната схема Анди Родик претърпя неприятно поражение на домашния турнир на твърда настилка в Сан Хосе с общ награден фонд 531 000 долара.

В среща от четвъртфиналната фаза на надпреварата американецът отстъпи с 0:2 сета пред представителя на Узбекистан Денис Истомин, в отделните части 1/6, 4/6.

Родик изигра безобразно слаб мач, в който бе пробит на нула още в самото начало, а най-ярък признак на безпомощността му бе хвърлената и счупена ракета още в първия сет.

В изблик на ярост бившият номер 1 влезе и в остро пререкание с главния съдия, докато от другата страна на мрежата Истомин просто не бъркаше и напълно заслужено стигна до престижния успех след само 76 минути игра.

В същото време младият канадец Милош Раонич е на две крачки от защита на титлата си, след като рано тази сутрин преодоля съпротивата на Кевин Андерсон с 2:0 сета.