Звездата на френския национален отбор Мартен Фуркад спечели спринта на 10 км от програмата на осмия кръг на световната купа по биатлон, който се провежда във финландския зимен център Контиолахти.

23-годишният французин допусна една грешка при второто си влизане на огневия рубеж, но отличното му темпо в ски-бягането му позволи да грабне крайната победа с време от 24:58.2 мин.

Втори, с 10 повалени мишени и пасив само от 0.8 секунди, остана приятната изненада в днешното състезание – руснакът Тимофей Лапшин, а трети се нареди представителят на Швейцария – Бенямин Вегер.

Иконата в биатлона Оле Ейнар Бьорндален загатна, че постепенно започва да навлиза в оптимална спортна форма точно в навечерието на световното първенство и днес с една грешка и изоставане от малко над 6 секунди се нареди четвърти, а лидерът в генералното класиране Емил Хегле Свендсен остана едва 12-ти.

За наша радост Мишо Клетчеров продължава със стабилните си изяви от началото на сезона и днес отново попадна в зоната на точките, като бе един от седмината биатлонисти без грешка при стрелбата и с изоставане от 1:09.9 мин. зае 29-та позиция.