Фаворитката на домакините Марион Бартоли започна с очаквана победа участието си на супер турнира от категорията “Премиер” в Париж с общ награден фонд 637 000 долара.

При дебюта си в тазгодишното издание на надпреварата, в среща от втория кръг, бившата финалистка от Уимбълдън записа чиста победа срещу хърватката Петра Мартич с 2:0 сета, в отделните части 7/5, 6/1.

Французойката започна изключително мотивирано срещата и стигна до ранен пробив, но Мартич запази присъствие на духа и успя бързо да заличи изоставането си, като дори принуди Бартоли да сервира за оставане в сета в десетия гейм (при 4/5).

Точно в този момент поставената под номер 2 в основната схема влезе във впечатляваща серия от 7 поредно спечелени гейма, с която си осигури не само успеха в първия сет, но до голяма степен предреши и крайния изход на двубоя.

Така след час и 44 минути игра Марион Бартоли се класира за четвъртфиналната фаза на надпреварата, където ще срещне италианката Роберта Винчи.