Томаш Бердих срещу Гаел Монфис е финалът на тазгодишното издание на международния тенис турнир на твърда настилка в Монпелие (Фр) с общ награден фонд 450 000 евро.

В първия полуфинал от днешната програма Монфис постигна драматична трисетова победа срещу сънародника си Жил Симон за крайното 4/6, 7/6, 6/4 след близо два часа и половина борба.

Срещата започна равностойно, а след като успя да измъкне първия сет Симон имаше великолепната възможност изцяло да поеме контрола върху случващото се на корта.

За негово съжаление той пропусна и осемте си възможности за пробив във втората част, включително мачбол в 12-ия гейм, а в последвалия тайбрек нервите му не издържаха и той позволи на Монфис да се върне в мача след 7:4.

В третата част инициативата вече премина на страната на Монфис, който набързо поведе с 3/0 и до края на мача не позволи на своя съперник да заличи преднината му.

Далеч от подобни драми се разви двубоят на лидера в основната схема Томаш Бердих, който само за 82 минути срази съпротивата на Филип Колшрайбер – 6/3, 6/4.