Поставеният под номер 1 в основната схема Томаш Бердих започна с очаквана победа участието си на международния тенис турнир на твърда настилка в Монпелие (Фр) с общ награден фонд 450 000 евро.

В среща от втория кръг на надпреварата чехът, който за пръв път участва в турнира, успя с лекота да отстрани квалификанта Флоран Сера с 2:0 сета, в отделните части 6/0, 6/2.

Това бе първи мач за Бердих от загубения четвъртфинален сблъсък от Откритото първенство на Австралия (от Рафаел Надал), в който той определено не бе затруднен и след само 56 минути игра стигна до убедителния успех.

Така в опит да попадне между най-добрите четирима в Монпелие Томаш Бердих ще се изправи срещу друг представител на домакините – Никола Маю, отстранил по-рано днес поставения под номер 6 в основната схема Флориан Майер.

Междувременно своят успешен старт в надпреварата записа и бившият носител на трофея Гаел Монфис, който даде само шест гейма на американеца Майкъл Ръсел – 6/3, 6/3.