Германският шампион Борусия Дортмунд постигна убедителна победа в първия си пролетен мач от Бундеслигата. Отборът разби като гост Хамбургер с 5:1.

По този начин Дортмунд се изравни с лидера Байерн. Двата отбора имат по 37 точки, също толкова има третия Шалке. Борусия Мьонхенгладбах е с точка по-малко на четвърто място. Борбата за титлата става супер интересна.

В същото време Хамбургер продължава да крета в долната половина на класирането. „Революцията” на Франк Арнесен търпи провали дори с привлечения в средата на есента треньор Торстен Финк.

Двата отбора спазиха традицията мачовете помежду им да са с много голове. Само в този двубой в Бундеслигата са вкарани над 300 гола (вече точно 319).

Шампионите решиха мача още през първото полувреме. Те доминираха напълно и надбягаха домакините. И вкараха два гола.

След като натиснаха от начало, в 16-ата минута играчите на треньора Клоп поведоха, когато Гроскройц завърши започната от самия него и минала през Кагава акция. Гереро пропусна бързо изравняване, като от непосредствена близост не улучи вратата.

„Полска” атака в 37-ата минута доведе до второто попадение – Блашиковски изведе Левандовски, който прекара топката между краката на Вестерман, финтира Аого и от десетина метра опъна мрежата зад вратаря Дробни.

В 58-ата минута ролите се размениха – този път Левандовски се възползва от бърза контра, подаде към Блашиковски, който направи резултата класически – 0:3. Последва пропуска на Левандовски – Дортмунд просто прегазваше Хамбургер.

И головете продължиха да валят – в 76-ата минута Блашиковски вкара четвъртия гол от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Лайтнер. А малко след това втория си гол в мача вкара и Левандовски – 0:5!

Четири минути преди края Гереро само вкара почетен гол в тази разсипваща за Хамбургер загуба. Борусия Дортмунд пък започна впечатляващо полусезона и показа, че ще гони дублиране на трофея.