22-годишният Фредрик Линдстрьом (Шв) спечели спринта на 10 км от програмата на 6-ия кръг на световната купа по биатлон, който се провежда в италианския зимен център Антхолц-Антерселва.

Младата надежда на “Тре конур” бе безупречен на огневия рубеж и с великолепно бягане в последната обиколка успя да убие конкуренцията и да завоюва първата победа в своята кариера с време от 24:37.9 мин.

Втори, но на цели 18.2 секунди, остана друг биатлонист, който не бе слаган в групата на фаворитите – представителят на Сборная – Евгений Гараничев, а трети се нареди Мартен Фуркад (Фр).

Именно това трето място обаче се оказа достатъчно французинът да си върне “жълтата фланелка”, оглавявайки временното генерално класиране, след като досегашният лидер Емил Хегле Свендсен (както и всички норвежци) записа изключително посредствено представяне и остана едва 23-ти.

За сметка на това пък нашите състезатели – Краси Анев и Мишо Клетчеров бяха на висота днес и успяха да заемат престижните 17-та и 18-та позиция, изпреварвайки биатлонисти като Симон  Фуркад, Джей Хакинен и самия Емил Хегле Свендсен.