Лидерката в генералното класиране Магдалена Нойнер (Гер) спечели спринта на 7.5 км от програмата на 6-ия кръг на световната купа по биатлон, който се провежда в италианския зимен център Антхолц-Антерселва.

Чаровната германка успя да повали девет от десетте мишени на огневия рубеж, което се оказа напълно достатъчно за петата й индивидуална победа през настоящия сезон, дошла с общо време от 20:27.7 мин.

Втора, с перфектна стрелба, но с по-слабо ски-бягане, остана настоящата носителка на световната купа Кайса Макарайнен (Фин).

След успеха си миналата седмица в индивидуалния старт в Нове Место, финландката показва, че подобрява спортната си форма и ще бъде една от основните претендентки за златните медали на започващия след броени дни шампионат на планетата в Руполдинг.

Последното място на почетната стълбичка днес заслужи представителката на Беларус – Даря Домрачова, демонстрирала за пореден път завидно темпо в бягането и посредствени резултати на стрелбището (8/10).

Три българки взеха участие в спринта на 7.5 км, като с най-предно класиране е Емилия Йорданова – 45-та. Нина Кленовска е 70-та, а Ния Димитрова – 82-ра.