5-кратната победителка Серена Уилямс започна с победа участието си в първия за сезона турнир от Големия шлем – Откритото първенство на Австралия по тенис в Мелбърн.

В двубой, започнал малко преди полунощ местно време, американката срази с 2:0 сета представителката на Австрия Тамира Пашек, в отделните части 6/3, 6/2.

Въпреки на пръв поглед безпроблемния успех, в немалко периоди от срещата Серена изглеждаше недоволна от представянето си, имаше известни трудности в предвижването си по корта, но огромната й рутина и безусловните й спортно-технически качества й помогнаха да затвори срещата след само 79 минути игра.

Така Серена записа 46-та си поредна победа в турнирите от Големия шлем, а следващата нейна съперничка ще бъде чехкинята Барбора Захлалова-Стрицова.

Далеч по-интригуващ двубой от втория кръг ни предстои при мъжете, където един срещу друг ще застанат двама бивши водачи в световната ранглиста – Лейтън Хюит и Анди Родик.

Австралиецът бе принуден да води истинска битка с талантливия германец Седрик Марсел Щебе преди да стигне до победното 7/5, 6/4, 3/6, 7/5, като в четвъртата част Щебе имаше аванс от 5/1 и пропусна великолепна възможност да вкара този мач в пети сет.

Далеч по-убедително за втория кръг се класира американецът, който даде само 7 гейма на Робин Хаасе – 6/3, 6/4, 6/1.